Jarosławskie Opactwo Sióstr Benedyktynek to miejsce jedyne w swoim rodzaju. W centrum miasta - oaza ciszy. Wędrując po Jarosławiu, poznając jego zabytki i ciekawe dzieje udaj się do Opactwa.

Gdy przekroczysz jego bramy spotka Cię inny świat. W cieniu drzew, w ciszy świątyni, w medytacji sióstr odnajdziesz spokój. Rzec by się chciało za renesansowym poetą: Gościu siądź pod my liściem, a odpocznij sobie. Wokół klasztoru rozpościerają się piękne ogrody pełne słońca i kwiatów. Pośród nich siostry krzątają się co rano pielęgnując rośliny. Klasztor otacza zabytkowy mur, w którym tajemnicze baszty budzą ciekawość zarówno pielgrzymów jak i turystów.

Siostry od lat starają się aby gościnne progi ich klasztoru były otwarte i dawały schronienie potrzebującym. Nadgryzione zębem czasu zabudowania wymagają kosztownych remontów. Co roku, podczas festiwalu Pieśń Naszych Korzeni klasztor staje się na tydzień naszym drugim domem. Widzimy też jak wiele robią siostry z pomocą darczyńców, aby to miejsce odzyskało blask i służyło nam wszystkim. Ty również możesz się do tego przyczynić.

Polecamy stronę:
http://zrob1malykrok.pl/
Tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Zapraszamy do galerii zdjęć:
W Opactwie Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu

Polish Czech English French German Hungarian Italian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian