Rozpoczął się nabór na warsztaty muzyki dawnej i tradycyjnej, które odbędą się w dniach 28 lipca-1 sierpnia 2012 r. w Starej Wsi koło Brzozowa.

IX Ignacjańskie Dni Młodzieży - jedyne takie spotkania na Podkarpaciu organizowane przez Zakon Jezuitów. Uczestnicy mają do wyboru kilkadziesiąt warsztatów z różnych dziedzin, prowadzonych przez fachowców z Polski i Europy. Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 15-19 lat na nasz blok warsztatowy z muzyką dawną i tradycyjną (warsztat nr 4). Koszt to tylko 150 zł. Hasło tegorocznych spotkań to "Uczynkiem, a nie słowy" O. Piotra Skargi SJ. Zapisy potrwają od 15 lipca.
Zajrzyj na stronę IDM

Opis warsztatów

I. GODZINA Z CHORAŁEM
Zagłębimy się w chorałowe melizmaty wg traktatu Hieronima z Moraw. Wspólnie odkryjemy na nowo gregoriańską liturgię do Św. Ignacego Loyoli. Doświadczymy modlitwy, która była od wieków śpiewem kościoła.

II. "MATKO NIEBIESKIEGO PANA" - dawne i tradycyjne pieśni ku czci Matki Bożej.
U stóp Matki Boskiej Starowiejskiej zabrzmią pieśni sławiące Jej przymioty. Te, które śpiewali pielgrzymi na średniowiecznym szlaku wiodącym na Montserrat, kantyczki, które z polecenia króla Alfonsa Mądrego w Hiszpanii skomponowali nadworni muzycy i wędrowni grajkowie, oraz nasze, Podkarpackie pieśni tradycyjne, które znają tylko najstarsi mieszkańcy.

Polish Czech English French German Hungarian Italian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian