Kazał Anioł do Betlejem" - słowa zaczerpnięte z tradycyjnej podkarpackiej kolędy stały się motywem przewodnim tegorocznej edycji kolędowania.

"Kazał Anioł do Betlejem Juda, pasterzom w skok kędy nowe cuda, zjawiły się ludom na Zbawienie, Izraeliowi na odkupienie"

Ten, swego rodzaju nakaz stał zaproszeniem do wspólnego śpiewu, do podzielenia się tym co ostatnio jest w cenie - wolnym czasem. To był czas, kiedy każdy z nas mógł ofiarować zupełnie nieznanej osobie trochę uwagi, miły gest, dobre słowo, a wszystko dzięki wspólnemu kolędowaniu.
Takie spotkania mają inny wymiar, niż zwykłe koncerty. Nie ma wykonawców, nie ma słuchaczy, granica między sceną a widownią nie istnieje. Wspólnota, jaką potęguje przepiękna treść naszych kolęd zamienia się w jedną wielką rodzinę. Dzięki temu możemy choć na chwilę przenieść się w klimat wigilijnego wieczoru, kiedy to milkną wszelkie kłótnie, a otwierają się ludzkie serca.
Kolędy właśnie są takim wytrychem. Ludzie na co dzień zamknięci we własnych skorupach, pod wpływem kolęd stają się znowu dziećmi, które z zachwytem patrzą na wielką, do sufitu choinkę, na jarzące się tysiącem barw lampki. Czekamy pierwszej gwiazdki i smaku babcinych pierogów.

Polish Czech English French German Hungarian Italian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian