Plemię DINKA to pierwotna kultura koczownicza ludzi, którzy w klanach, wędrują wraz ze swoim bydłem od mokradła do mokradła i walczą między klanami o dostęp do zielonej trawy w porze deszczowej i do wody w porze suchej.

Chłopcy po przejściu inicjacji do męskości, a wiąże się to z trzema rytuałami inicjacyjnymi uzyskują aprobatę “STARSZYZNY” czyli zgromadzenia mężczyzn, którzy mają głos decydujący we wszystkich sprawach wspólnoty w której żyją.

Trzy stopnie inicjacji to:

1) obrzezanie – ma miejsce w wieku 14-18 lat I dokonuje się w obecności "ojca danego chłopca i "starszyzny" klanu. Chłopiec nie może okazać się słaby a więc nie może zapłakać, ani nawet okazać bólu, jaki wiąże się z obrzezaniem, które jest bardzo bolesnym procesem.

2) pasterz – chłopiec wchodząc w dorosłe życie otrzymuje od ojca 5-10 krów i od tej pory zajmuje się nimi. Są to jego własne krowy. On je prowadzi na mokradła i dba o nie. Chłopcy używają moczu krów do farbowania włosów. Moczu może użyć tylko ten chłopiec, który ma swoje krowy. Niekiedy dla podkreślenia powagi tego iż dany chłopiec posiada swoje krowy (a wiec jest odpowiedzialnym młodym pasterzem), chłopcy nakładają na głowę odchody krów ze swojego stada. Jest to symbol męskości i umiejętności zarządzania własnym stadem u wciąż młodego jeszcze chłopca (14-18 lat). Dziewczyny które widzą i czują takiego młodego mężczyznę (po zapachu potrafią rozróżnić poszczególnych chłopców) wiedzą że jest on oficjalnym kandydatem na męża. Zapach takiego młodego kandydata jest do tego

Polish Czech English French German Hungarian Italian Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Swedish Ukrainian